Rafael Nadal nepobediv je u finalima Rolan Garosa! Španac je do 13. titule u Parizu došao pošto je savladao Novaka Đokovića 6:0, 6:2, 7:5.

Španac je osvojio 20. Gren slem trofej, čime je izjednačio rekord Rodžera Federera.

Nadal je ostao nepobediv u finalima turnira u Parizu, pošto je slavio i prethodnih 12. puta. Četvrti put je došao do titule bez izgubljenog seta. Španac je ostvario i 100. pobedu na Rolan Garosu u karijeri.

Rafa je zabeležio 27. trijumf u 56. meču protiv Đokovića.

Srbin je igrao peti put u finalu, a doživeo je četvrti poraz u borbi za titulu.

Nadal je fantastično počeo meč. Odlično je servirao španski teniser, stizao je svaku loptu i imao odgovor na svaki pokušaj Đokovića. Srbin je s druge strane imao velikih problema sa servisom u prvom setu – ubacio je samo 42 odsto prvog servisa, a osvojio je svega 27 odsto poena kada je to uspevao.

Španac je, uz samo dve neiznuđene greške, ubedljivo došao do prvog seta, ostvavivši velikog rivala bez ijednog gema.

Drugi put u karijeri Rafa je dobio set 6:0 protiv Novaka – prethodno je to uspeo prošle godine u finalu Rima.

Đoković se na semafor upisao tek posle 55 minuta i to pošto je spasao tri brejk lopte u prvom gemu drugog seta. U nastavku je ponovo najbolji teniser sveta grešio više od svog protivnika, pa je ‘kralj šljake’ uz dva brejka došao do drugog seta.

U trećem se vodila ujednačenija igra. Probudio se Novak, konačno pokazao i emocije na terenu, pošto je u šestom gemu uspeo da vrati brejk. Branio se Đoković u nastavku, ali je u 11. gemu poklekao, duplom servis greškom pomogao Nadalu da dođe do važnog brejka. Bez problema je potom Španac odservirao za dobijen set i maksimalnu pobedu.